Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

 Moji oblíbenci:


Tak mezi moje oblibencei ohledně hudby určitě patří: Dj Tiesto,Verona,Bob Sinclair,Ewa Farna,Michal David,Scooter.

A oblibence ve sportu nooo tak to je určitě znamy Jan Kotyza.Robin Parkan oba dva reprezentanti Česke Republiky v kuželkách jj super kluci oba dvaDj Tiesto:

Narodil se 17. ledna 1969 v městě Breda v Holandsku. Jeho skutečné jméno je Tijs Verwest.S gramofony se seznámil velmi záhy - hrát začal ve 14ti letech. Ale trvalo mu poměrnědlouho než se výrazněji prosadil. Začátky jeho opravdové kariéry lze vysledovat ve druhépolovině osmdesátých let. Zajímavé je, že zpočátku sklízel větší úspěchy v zahraničí(konkrétně v Norsku), než doma v Holandsku. Ale jeho čas měl teprve přijít. Tiësto seovšem nespokojil jen s hraním, měl mnohem vyšší ambice a začal také komponovat vlastníhudbu.Nechal si proto postavit své studio, kde realizoval vlastní hudební nápady a kde takévznikaly jeho první nahrávky. Tracky "Made by Tiësto" se začaly objevovat na různých kompilacích, ale s tím se Tiësto nespokojil se svým nejlepším přítelem založil dnes již známýa renomovaný label "Black Hole Records", kde také realizoval své první CD "Magik". To bylo úspěšné po celé Evropě. Brzy následoval druhý dík této kompilace, který se stal bez jakékoliv zvláštní reklamy nejprodávanější kompilací v Holandsku a v dalších zemích, např.v Izraeli a Skandinávii. Zatím poslední kompilace s tímto názvem, má pořadové číslo "7". Fakt, že jsou Tiëstovy cd tak žádaná, se přirozeně odrazil v zájmu promotérů. Tiëstova popularita vytrvale rostla a na přelomu loňského a letošního roku se dopracoval až na samý vrchol djského Olympu. Proč je vlastně tak populární? Trance v jeho podání je nesmírně emotivní. Nad svižnými rytmy se klenou melodie, při kterých se vám tají dech. Častýminájezdy umí vygradovat atmosféru tak, jako snad žádný jiný dj. To všechno ještě umocňuje Tiëstova osobnost, síla a pozitivní energie, která vyzařuje nejen z muziky kterou hraje, ale i z něho samotného. Posloucháte-li Tiësto, zapomenete na všechno kolem. Tiësto je také velmi uznávaným remixerem. Jeho remix Delerium''s Silence znamenal zcela jasný průlom na britských ostrovech, kde se deska držela několik týdnů v britské TOP 10. Byl to také první taneční track, který hrála v denních časech rádia v Severní Americe! Tiësto hrál už snad ve všech významných klubech po celém světě. Letos v létě jej můžete například několikrát slyšet na Ibize ve slavném klubu Amnesia. Na jeho "djské mapě" je už jen málo bílých míst. Hrál snad se všemi významnými světovými hvězdami. Jen namátkou: Paul Oakenfold, Sasha, Eric Morillo, Danny Tenaglia a Carl Cox. Dosavadním vyvrcholením kariéry je bezesporu skutečnost, že byl zvolen nejlepším dj na světě v anketě prestižního časopisu DJ Magazine Top 100 DJ''s. Ve Spojených státech byl vyhlášen za nejlepšího zahraničního dj. A začátkem května letošního roku uspořádal koncert na fotbalovém stadionu Gelredome v holandském Arnhemu pro 25 000 lidí. Ve stejnou dobu mu vychází zbrusu nové "dvoucédé" Nyana, na které už jsou také vynikající ohlasy.

     


 

Verona:

Popularni česka zpěvačka ktera bezvadně zpívá songy ktere rad poslouchám od teto zpěvačky:girotondo,nejsi sám,všichni ruce nahoru,atd.

   Ewa Farna:

Ewa Farná, je teprve 13-tiletá nadějná zpěvačka. Jejím největším prozatimním úspěchem bylo že se zúčastnila a následně i vyhrála polskou televizní soutěž "Šance na úspěch". Ewa má jasno, rozhodně chce být originální, nechce nikoho kopírovat a nesnáší playback!Chce zpívat naživo.

Pochází z Ostravského kraje a je nadějná zpěvačka. Prozali se svým prvním singlem - Měls mě vůbec rád. Můžete ho slyšet na Evropě 2. Také už natočila svůj první videoklip. Pochází z Polska a mezi její oblíbenou hudbu patří Pink, Kelly Clarkson a Simple Plan.

Závodně lyžuje za Ski Beskyd Velká Rača

Pěvecká kariéra -
- 2004 1. místo v okresní soutěži ve Frýdku - Místku
- 2005 1. místo na evropském festivalu v Polsku
- 2006 1. místo v televizní soutěži "Šance na úspěch"

     


Michal David:


Cesta zpěváka a skladatele Michala Davida k prvním příčkám hitparád a miliónům prodaných nahrávek vedla nečekaně přes jazz.

V roce 1976 založil talentovaný student pražské konzervatoře během studia (v r. 1976) jazzovou formaci „Čtyři“ a získal ocenění „Hudebník roku“ na Pražských hudebních dnech. V té době se seznámil s producentem Františkem Janečkem a začal hrát a zpívat ve skupině Kroky společně se zpěvačkou Janou Kratochvílovou.

Zlomový okamžik jeho kariery nastal na hudebním festivalu Intertalent, kde zvítězil s písní Nenapovídej. Doslova přes noc se stal novým hudební idolem a jeho plakát počátkem osmdesátých let nechyběl v žádném dívčím pokojíčku. První sólové album Michala Davida vyšlo v roce 1980 a patřilo k nejprodávanějším vůbec. Jestliže tehdy mělo Československo opravdového krále diskoték, pak jím byl právě Michal David - dlouhá řada hitů patří k nejžádanějším dodnes a zlidověla natolik, že si je zpívají celá náměstí, například při vítězství českých hokejistů na olympiádě v roce 1998.

Michal David se prosadil nejen jako zpěvák, ale stejně úspěšně také jako skladatel. Když v roce 2000 složil pro Helenu Vondráčkovou píseň Dlouhá noc, asi jen málokdo tušil, že se skladba stane jedním z nejhranějších hitů roku a zpěvačce přispěje ke comebacku, jaký česky showbyznys nepamatuje. Výrazného talentu Michala Davida si cení nejenom fanoušci, ale také kolegové z branže : jeho písně zpívají mimo jiné také Lucie Bílá, Karel Gott, Bára Basiková, Ilona Csáková, Hana Zagorová a řada dalších českých a slovenských interpretů. Jeho hudba zní v divácky velmi úspěšných filmech Vítr v kapse, Láska z pasáže, Discopříběh 1. a 2.

Uměleckých vrcholem Michala Davida byl v roce 2002 původní český muzikál Kleopatra, který zkomponoval na texty Zdeňka Borovce, Lucie Stropnické a Lou Fanánka Hagena. Muzikál v režii Filipa Renče je natolik úspěšný, že v září přivítal už stotisícího diváka. Hlavní árie – Teď královnou jsem já – se stala hitem už před premiérou a patří k nejhranějším skladbám českých rádií roku 2002.

Ve zkratce:
vydal celkem 16 sólových alb
celkem prodal více než 3.000.000 nosičů, jen posledního výběrového alba prodal více než 200.000 ks
autor hudby k divácky velice úspěšným filmům Vítr v kapse, Láska z pasáže, Diskopříběh 1, Diskopříběh 2
vystupoval se skupinou Kroky, r. 1987 založil skupinu Allegro
vlastník hudebního studia MIDA
autor písní pro Lucii Bílou, Karla Gotta, Helenu Vondráčkovou a řadu dalších českých a slovenských interpretů
nyní se věnuje zejména autorské a producentské činnosti, spolupracuje s televizí NOVA
22. února 2002 měl premiéru jeho muzikál Kleopatra
největší hity Michala Davida: Nonstop, Největší z nálezů a ztrát, Pár přátel, Colu,pijeme colu, Nenapovídej, Chtěl bych žít, Discopříběh, Každý mi tě lásko závidí, Líbezná, Decibely lásky…


  


TOPlist
Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek